Fotografowanie dzieł sztuki stworzonych przez nasze dzieci.

Poznaj przepis, który sprawdza się w każdej sytuacji.Aby zapamiętać te strony,
kliknij przyciski poniżej:

Rodzice wiedzą, że nigdy nie brakuje projektów artystycznych, dla których muszą znaleźć miejsce – ostateczne miejsce spoczynku. Odkryj radość z fotografowania nie tylko dzieci, lecz również ich dzieł sztuki. Zdjęcia zachowują je na długo po tym, gdy już ich nie ma i usuwają poczucie winy spowodowane nieuchronnym wyrzuceniem ich do śmieci, gdy dziecko nie patrzy. Zapraszam do lektury, po której zarówno dzieci jak i rodzice zostają zwycięzcami.


Spraw, by fotografia była dla nich osiągalna.


Gdy fotografuję sztukę dzieci, czują się dumni i zapewnieni, że to, co robią jest moim zdaniem ważne; poza tym naprawdę uwielbiam efekty nieszablonowego myślenia, jeśli chodzi o fotografowanie przedmiotów.

Niedawno ktoś zapytał mnie, czy fotografuję dzieci wraz z ich dziełami sztuki (gdy je trzymają lub są w trakcie pracy nad nimi) lub czy po prostu fotografują samą sztukę. Do tego momentu nigdy tak naprawdę nie myślałam nad moją metodą fotografowania ich dzieł i gdy przez chwilę się nad tym zastanowiłam, zdałam sobie sprawę, że lubię nie samo robienie zdjęć ich projektów dla potomnych, lecz raczej wykonywanie zdjęć, by dać im ich własne życie. By tworzyć sztukę z ich dzieł sztuki.

Tak, często robię zdjęcia dzieci, które malują, rysują itp. Dodatkową frajdą jest wykonywanie zdjęć bez udziału dzieci. Staram się umieścić ich pracę w miejscach, które nadają im odpowiedniego harakteru.

Umieście prace w ciekawych miejscach,
nadajcie im osobowość za pomocą
odpowiedniego punktu widzenia.

Gorąco zachęcam do fotografowania prac swoich pociech. W przyszłości takie kolekcje dają duże pole do popisu. Mogą być układane w różne zestawy. Dla przykładu ukłożone chronologicznie w świetny sposób zilustrują postęp w rozwoju artystycznym naszego skarbu. Jeśli macie ciekawe fotografie swoich podopiecznych, podzielcie się nimi w komentarzach do tego artykułu.

Podziel się swoim uczuciem...
Autor:
Marysia Lato

Co dalej


Być może chcesz zorganizować sesję Twojej pociechy w profesjonalnym
dziecięcym studiu fotograficznym. Daj nam o tym znać tutaj, lub zobacz
naszą ofertę sesji studyjnych, plenerowych i okolicznościowych.
Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapisz się na kolejne. (Za darmo!)

Podobne artykułyDyskusja rozwijająca ten temat.
Mamo, powinnaś śledzić nas na Facebook...

Nie przegap najciekawszego. Bądź pierwszą, która dowie się o najpiękniejszych
wydarzeniach w AKUKU. Kliknij lubię to, aby dołączyć do naszej społeczności.